Forum Nieoficjalne forum gimnazjum nr 11 w Tychach Strona Główna Nieoficjalne forum gimnazjum nr 11 w Tychach
Forum gimnazjum nr 11 w Tychach

WSO

PanIWladca

Dołączył: 25 Paź 2007

Pomógł: 3 razy

PostWysłany: Sob 22:17, 12 Sty 2008    Temat postu: WSO

Wszyscy zapewne wiecie że w szkole jest dokument okreslający system oceniania, tak zwany Wewnątrzszkolny System Oceniania (WSO). Nie będe tu pisał o pierdołach w stylu "Ocenę dobrą otrzymuje uczeń , który..", lecz chce tu wypisać pare co ciekawszych fragmentów z WSO, które każdy uczeń powinienen znać i z nich korzystać. Chyba ze lubi sobie na siłe utrudniać życie.

Cytat:
6.Bieżące ocenianie – obserwacja postępów ucznia obejmuje:
1) wypowiedzi ustne
2) notatki sporządzane w zeszytach przedmiotowych
3) prace pisemne
4) prace badawcze i inne

Wszystko jasne chyba, liczą sie tutaj "oceny za zeszyt", a kiedys z tego powodu były awantury "nie moze mi Pan oceniac mojego zeszytu" etc

Cytat:
8.W ciągu jednego dnia może się odbyć tylko jedna godzinna lub dłuższa pisemna praca kontrolna a w ciągu tygodnia nie więcej niż trzy. O terminach tych prac uczeń powinien być powiadomiony na tydzień wcześniej.

Oczywiste, ale nie zawsze przestrzegane. Szczególnie miłym staje sie ten punkt gdy dodamy do niego:
Cytat:
9.Nauczyciel zobowiązany jest do wpisania planowanej pracy pisemnej do dziennika lekcyjnego.

oraz:
Cytat:
10.Kartkówka jest bieżącym sprawdzianem wiadomości i umiejętności ; nie może obejmować więcej niż zagadnienia omawiane na trzech ostatnich jednostkach lekcyjnych.
11.W dniu, w którym odbywa się godzinna prace pisemna może odbyć się dodatkowo tylko jedna kartkówka.

Tutaj często jest mylona jednostka lekcyjna z ostatnim tematem, wg tego punktu nie liczy sie ile tematów było, liczy się sama lekcja.

Umiejętne egzekwowanie WSO, szczególnie tych paru punktów może znacznie ułatwić życie. Pomoże to rozłożyć sprawdziany na bardziej rozległe terminy, i pozwoli uniknąć niemiłych niespodzianek np. kartkówek w dniu sprawdzianu..

Wyświetl posty z ostatnich:
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nieoficjalne forum gimnazjum nr 11 w Tychach Strona Główna -> Dla wszystkich klas Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Skocz do: